Hooajanõuandeid - KEVAD

 

Auto kevadine suurpuhastus.

 

Aastaaegade vaheldumine võib mõjuda rängalt auto värvipinnale. Talvine igapäevane lumepühkimine autolt kulutab auto värvitud pindu, samal ajal mõjuvad sööbivalt sinna pidevalt sattuvad maantesool ning muud talvised kemikaalid. Samuti mõjub halvasti ka pakase ja lörtsi vaheldumine. Suvel taas muutuvad värvipinnad tuhmiks armutult küpsetava otsese päikesepaiste käes. Kevadel saabub õige aeg võtta käsile suurem auto puhastusoperatsioon nii väljast kui seest.

Regulaarselt puhastades ja hooldades on võimalik aga auto head väljanägemist säilitada pikkadeks aastateks või vajadusel taastada väiksemaid tekkinud kahjustusi.

 

1. Pese autot regulaarselt

Bituumen, liiv ja muu talve jooksul värvipinnale kinni sööbinud mustus tuleks eemaldada tugevatoimeliste leotus- ja pesukemikaalide abil. Tavapärane hooldav autopesu tuleks aga läbi viia vähemalt iga paari nädala tagant või ka tihedamini - alati, kui auto on selgelt määrdunud. Regulaarselt korduva autopesu puhul saab kasutada nõrgematoimelisi pesuvahendeid, mis hooldavad värvitud pindu ja väldivad mustuse sööbimist.

 

2. Vahatamine on efektiivseim viis värvipinna kaitsmiseks

Värvitud kerepindu on kergem puhtana hoida ning auto välimus püsib kaunim, kui seda vahatada 3-4 korda aastas. Korraliku autovaha kaitsev toime võib kesta mitu kuud. Kastutades auto regulaarpesuks sobivaid pesemisaineid, saab vahakihti tugevdada ning pikendada vaha värvipinda kaitsvat toimet.

 

3. Pese autoklaasid ka seestpoolt

Nähtavus saab kiiresti häiritud kevadise tänavatolmu autosalongi sattudes. Puhasta akende sisepinnad klaasipuhastusvahu ja pehme majapidamispaberiga. Esiklaasi puhasta seestpoolt väiksemate alade kaupa järk-järgult ja niikaua kuni puhastatav ala on täiesti kuiv ja kirgas. Nii väldid puhastusvahendi- või mustusejääkide võimalikku ebamugavat peegeldumist klaasilt päikesepaistes.

 

4. Puhasta auto salong

Võta autost välja põrandamatid ja raputa nendelt lahtine mustus, seejärel puhasta matid põhjalikult. Auto põrandavaip ja istmed puhasta tolmuimejaga, vajadusel kasuta eriti määrdunud kohtadel tekstiilipuhastusvahendit. Armatuurlaud, uste ja istmete plastpinnad puhasta ja läigesta lahustivaba sisepuhastusainega.